O nás

Firma WOOD CAPITAL s.r.o. poskytuje komplexní služby v oblasti zakládání, pěstování, ochrany a sklizně porostů rychle rostoucích dřevin (RRD) v podmínkách střední Evropy.

Máme mnohaleté bohaté zkušenosti s úspěšným pěstováním rychle rostoucích dřevin. Od roku 2011 každoročně vysazujeme a spravujeme stovky hektarů plantáží v České republice, Slovensku, Polsku a Ukrajině. V loňském roce jsme docílili milníku 1000 ha vysazených ploch.

Pěstování RRD pro energetické účely nabírá v poslední době na intenzitě. Tento v zahraničí již tradiční obor zakládání energetických plantáží na zemědělské půdě se postupně dostává i k nám. Neustále se zvětšuje výměra ploch, na nichž se rychle rostoucí dřeviny pěstují. Metodika pěstování RRD má svá pravidla, která je nutné při snaze o maximální výnos dodržovat. Nabízíme své služby, zkušenosti a vlastní technické zázemí pro vaše pole.

V každém druhu podnikání platí, že ten, kdo přijde jako první s novým nápadem, má výhodu. Ke konci roku 2014 bylo v České republice evidováno 2 400 ha ploch rychle rostoucích dřevin, téměř 1/3 z tého plochy vysadila, udržuje a sklízí naše skupina Verbava.

Neváhejte tedy, pokud máte zájem o dlouhodobou investici s reálnou ziskovostí a vlastníte vhodné pozemky pro pěstování RRD. Využijte našich zkušeností a potenciálu vlastních pozemků pro trvalý příjem v budoucnu. Na těchto stánkách najdete základní informace o pěstování rychle rostoucích dřevin. Máte-li zájem o osázení pole rychle rostoucími dřevinami kontaktujte nás!

Ve spolupráci se sesterskou firmou Biomass trading s.r.o. Vám nabízíme i dlouhodobý odbyt pro dřevní štěpku. Oproti konkurenci vám tedy nenabízíme jen prodej topolových řízků, ale máme zájem na úspěšném prodeji dřevní štěpky v budoucnu nebo na jiné možnosti zpracování vaší energetické plantáže.

MapaOblast našeho působení zahrnuje následující země Východní a Střední Evropy:

  • Česko
  • Slovensko
  • Polsko
  • Ukrajina

Ve výše uvedených oblastech jsme od roku 2011 založili více než 1000 ha energetických plantáží. 

Pro ukázku naší celoroční práce si prohlédněte následujici video: